You are here

rodendenski podarok

Kazhete mi predlog za rodendenski podarok? Sakam neshto interesno za mojot dechko, da go iznenadam, izraduvam, neshto nezboravno, a? :D

Idei? ....

Форум: 
nijagara's picture

odnesi go na intimna vecer prosledena so sveki dokolku si romanticna licnost toa bi mu bilo najubav poklon

bluedressed's picture

Ti samata najdobro si go poznavash tvojot dechko...taka da samata ke dobiesh najdobra ideja za rodendenskiot podarok....mozam jas da ti nabrojam nekolku interesni raboti, megutoa seto toa bi bilo dzabe dokolku e nesto sosema sprotivno od vkusot i interesite na dotichnata lichost....slushaj go vnimatelno koga zboruva...ili koga se shetate obidi se da zaprimetish dali mozebi postoi neshto sto taka potajno go zagleduva i posakuva...edinstveno taka ke mozes da osoznaes sto toj najmnogu bi sakal....bez on voopsto i da naseti deka nesto go ispituvash :D i vo sekoj slucaj, mislam deka e najdobro da bide nesto sto ostanuva....minlivite raboti se minlivi i se zaboravaat (kao parfemi ili romanticni veceri i slicno)....good luck.....i neka mu se mnozhat......ovaj, godinite, neli ;)

Vesna_Opasna's picture

Bilo shto da mu pokolnish kje go izraduva deka e od TEBE ;)

Idei? Ne sum bash kreativna, no ke prochitam shto ste napishale, da si imam na um koga kje mi zatreba :D

spaсeman's picture

Де бе, уште од сега планирате за после 6 месеци.
Рано ви е, чекајте има време, хехе.

SoNjiCka's picture

Врзи си црвена машничка околу половината или на некој друг дел од телото,
про депилирање на интимни делови остави фризура во форма на срце :)
Биди првата што му го честита роденденот,значи уште вечерта после 24 часот седни го во кола/таху,врзи му ги очите и однеси го во собата што претходно си ја резервирала (стан нечиј празен,викендица,кука на дедо/баба празна импровизирај снајди се)Таму пожелно е да имаш подгодтвено атмосфера(свеќи,миризливи стапчиња,уље за тело и слични реквизити и помагала зависно од вашата фантазија и желба за експериментирање и внесување на новитети во играта)
Внеси го внатре,остави го си превезот на очи,запали свеќите и почни полека да го ослободуваш од гардеробата да не се стега типот :)
Имаш сеа различни типови на увертира избери да не те учам се :)
Кога ќе дојдете до делот со машната шепни му „ова е мојот подарок за тебе,што и да купам е премалку,решив да ти се подарам себеси“
Завесата се спушта,се слушаат тивки возбудени гласчиња во позадина и мирис на задоволство... :)
Се надевам ти помогнав или подтикнав на нешто во овој контекст
ке го изненадиш се надевам :)
Материјалните нешта немаат некое значење колку и да се трајни и непотрошливи,спомените се оние што остануваат да те голицкаат во ноќите кога си сам,направи да те памти вечно ако мислиш дека вреди,ќе имате обострано задоволство и незаборавна вечер :)

nijagara's picture

ej sonjicka ova ti e epten cool i taka se blizi rodendenot i na mojot tip pa taka da ke ja primenam ovaa tvoja ideja

MIG-29's picture

[quote]Врзи си црвена машничка околу половината или на некој друг дел од телото,
про депилирање на интимни делови остави фризура во форма на срце :)
Биди првата што му го честита роденденот,значи уште вечерта после 24 часот седни го во кола/таху,врзи му ги очите и однеси го во собата што претходно си ја резервирала (стан нечиј празен,викендица,кука на дедо/баба празна импровизирај снајди се)Таму пожелно е да имаш подгодтвено атмосфера(свеќи,миризливи стапчиња,уље за тело и слични реквизити и помагала зависно од вашата фантазија и желба за експериментирање и внесување на новитети во играта)
Внеси го внатре,остави го си превезот на очи,запали свеќите и почни полека да го ослободуваш од гардеробата да не се стега типот :)
Имаш сеа различни типови на увертира избери да не те учам се :)
Кога ќе дојдете до делот со машната шепни му „ова е мојот подарок за тебе,што и да купам е премалку,решив да ти се подарам себеси“
Завесата се спушта,се слушаат тивки возбудени гласчиња во позадина и мирис на задоволство... :)
Се надевам ти помогнав или подтикнав на нешто во овој контекст
ке го изненадиш се надевам :)
Материјалните нешта немаат некое значење колку и да се трајни и непотрошливи,спомените се оние што остануваат да те голицкаат во ноќите кога си сам,направи да те памти вечно ако мислиш дека вреди,ќе имате обострано задоволство и незаборавна вечер :)

[/quote]

Соњичка дефинитивно ми ги прочита мислите :-)
Ништо материјално, само една машничка околу вратот и кимоно кое ке го џитнеш со еден покрет ... :-)

nijagara's picture

naq mojot mu e za edna nedela pocnuvajki od denes i planiram ova da mu go napravam dosta interesen predlog

venera's picture

најдобар роденденски подарок е следниов:

најди стриптизета, донеси му ја, седни му ја во скут и остави го саат време сам со неа! :P

после тоа многу повеќе ќе те сака! :present:

хехехеххехеееееееееее

поздрав или ајт(за една личност)

MIG-29's picture

[quote]најдобар роденденски подарок е следниов:

најди стриптизета, донеси му ја, седни му ја во скут и остави го саат време сам со неа! :P

после тоа многу повеќе ќе те сака! :present:

хехехеххехеееееееееее

поздрав или ајт(за една личност) [/quote]

Врска немаш! Појма немаш девојче! Антиталенту еден ! :P

Најздрав :yltype:

venera's picture

јас антиталент?
не ти е срам :P

а тебе демек ваквиот поклон лошо ќе ти падне,а?
:hallucine:

најздрав (халуцинираш) :casstet:

поздрав или ајт (за еднаааааааа специјална личност :P )

nijagara's picture

a moze i toa strip cura da mu donesam obozavatel e na takvi :))
pozdrav do Venera

SoNjiCka's picture

Абе после стриптизетава да не почне да слави роденден секој месец?
И да не те засака ептен онака? :)
Дајте нешто по креативно и не ризично :)

MIG-29's picture

[quote]a moze i toa strip cura da mu donesam obozavatel e na takvi :))
pozdrav do Venera [/quote]

A oд кај знаеш ти кој што сака? :P

venera's picture

епа сега ризично :o

тоа ти е ШИЗИК НА РИЗИК ;) :P

поздрав

spaсeman's picture

[quote]Kazhete mi predlog za rodendenski podarok? Sakam neshto interesno za mojot dechko, da go iznenadam, izraduvam, neshto nezboravno, a?[/quote]

Модем!

pepelashka's picture

[quote]Абе после стриптизетава да не почне да слави роденден секој месец?
И да не те засака ептен онака? :)
Дајте нешто по креативно и не ризично :)

[/quote]

Па може на пример самата таа да изведе стриптиз за славеникот нејзин, така не е ризично :)

MIG-29's picture

[quote][quote]Абе после стриптизетава да не почне да слави роденден секој месец?
И да не те засака ептен онака? :)
Дајте нешто по креативно и не ризично :)

[/quote]

Па може на пример самата таа да изведе стриптиз за славеникот нејзин, така не е ризично :) [/quote]

Браво бе девојче :D Те обожавам ! :D

venera's picture

ееееееее и што има тука интересно?

тебе секој ден те гледа, дај нешто ново!
:P
демек треба да е изненадување?

поздрав

pepelashka's picture

[quote]ееееееее и што има тука интересно?

тебе секој ден те гледа, дај нешто ново!
:P
демек треба да е изненадување?

поздрав [/quote]

Ех, ма Венера, па тоа ќе е посебно доживувње, славеничко, на славениот желбите му се исполнуваат ... Еве МИГ- 29 ќе ти каже .... он разбарал :)

venera's picture

абе луѓе бе !!!!!!!!! до кога да ве учам :P

види вака:

ќе му најдеш ти стриптизета ама.....
малку повеќе дебеличка
едно кило целулит
и.......
ќе ја гледа неа, а ќе чезнее за тебе ;)

и ете ти доаѓа дома, онака попа.... ;) незаситен и имате неверојатна вечер!

се разбираме ли ;)

поздрав

MIG-29's picture

[quote]абе луѓе бе !!!!!!!!! до кога да ве учам :P

види вака:

ќе му најдеш ти стриптизета ама.....
малку повеќе дебеличка
едно кило целулит
и.......
ќе ја гледа неа, а ќе чезнее за тебе ;)

и ете ти доаѓа дома, онака попа.... ;) незаситен и имате неверојатна вечер!

се разбираме ли ;)

поздрав [/quote]

ХАХХАХХАХАХАХХА
Не знаевме дека следува update ! LOL

venera's picture

ете така!
хехеххехе
абе деца,деца ДА ВЕ ЈАДЕ МЕЦА!
хеххеххехе

поздрав

barbarella's picture

urami ja svojata slika i daj mu ja uvitkana so ubava masna...
:D

nijagara's picture

pa kako neznam koga izleguva sam ednas vo nedelata odi vo \"playboy\" mu se svigalo tmu mnogu :)))

pepelashka's picture

за предлог, нешто интересно, креативно, можда корисно ....

::: Слика од вас двајцата од летување. Врами ја во рамка, на следниов начин: купи сосема обична рамка, но со поголема површина од страните, значи околу фотографијата. Таа површина искористи ја да ја декорираш, со ситни мали школкички, бисерчиња, налепи врз стаклото внимателно, или стави позадина од море ... Лајсните треба да се прости за да ги налепиш малку со од оние најситни камченца, како песок, нешто така. Премачкај ги со безбоен лак за нокти.

::: Слика од вас двајца од парк, природа. Повторно поголема рамка и вишокот површина околу фотографијата декорирај го со пресувани цветови, листови, но овој пат од внатрешната страна под стаклото. Лајсните украси си ги така што ќе ги налепиш со делчиња од шишарки на пример, здробени лушпи од ореви, разбираш, имаш идеја. Исто премачкај ги со безбоен лак за нокти. Но можеш и ситните делчиња претходно да го обоиш ако сакаш.

::: Повеќе слики од вас, ако врската ви е долга, па направи колаж. Украси делови со плута, на пример, лесно се обликува и работи. Монистра, срма, спрејови, бои, имаш широк избор за украсување.

::: Сплети му шалче. Топличко и мекичко. Тоа е брзо и лесно. Ќе го гушка и топли како ти.

::: Нешто твое што ти многу го сакаш, а тој знае. Плишаното мече со кое спиеш?

::: Купи најобичен саат, ѕиден. Лесно се вади предното стакло, извади го внимателно, па напиши порака (на површината со бројките) нешто ваше, или залепи сликичка, што сакаш, само пази на сказалките. И повторно врати го стаклото.

::: Напиши му песна, во ракопис значи и врами ја како што сакаш, пушти ја фантазијата ... Или нацртај нешто.

Се надевам доби некои идеи ... :)

::: Покони му љубов. Сакај му ги маните.

::: Поклони му време. Биди со него за него.

MIG-29's picture

[quote]за предлог, нешто интересно, креативно, можда корисно ....

::: Слика од вас двајцата од летување. Врами ја во рамка, на следниов начин: купи сосема обична рамка, но со поголема површина од страните, значи околу фотографијата. Таа површина искористи ја да ја декорираш, со ситни мали школкички, бисерчиња, налепи врз стаклото внимателно, или стави позадина од море ... Лајсните треба да се прости за да ги налепиш малку со од оние најситни камченца, како песок, нешто така. Премачкај ги со безбоен лак за нокти.

::: Слика од вас двајца од парк, природа. Повторно поголема рамка и вишокот површина околу фотографијата декорирај го со пресувани цветови, листови, но овој пат од внатрешната страна под стаклото. Лајсните украс

и си ги така што ќе ги налепиш со делчиња од шишарки на пример, здробени лушпи од ореви, разбираш, имаш идеја. Исто премачкај ги со безбоен лак за нокти. Но можеш и ситните делчиња претходно да го обоиш ако сакаш.

::: Повеќе слики од вас, ако врската ви е долга, па направи колаж. Украси делови со плута, на пример, лесно се обликува и работи. Монистра, срма, спрејови, бои, имаш широк избор за украсување.

::: Сплети му шалче. Топличко и мекичко. Тоа е брзо и лесно. Ќе го гушка и топли како ти.

::: Нешто твое што ти многу го сакаш, а тој знае. Плишаното мече со кое спиеш?

::: Купи најобичен саат, ѕиден. Лесно се вади предното стакло, извади го внимателно, па напиши порака (на површината со бројките) нешто ваше, или залепи сликичка, што сакаш, само пази на сказалките. И повторно врати го стаклото.

::: Напиши му песна, во ракопис значи и врами ја како што сакаш, пушти ја фантазијата ... Или нацртај нешто.

Се надевам доби некои идеи ... :)

::: Покони му љубов. Сакај му ги маните.

::: Поклони му време. Биди со него за него.
[/quote]

A да му купеше Nokia 8890 ? :P

хеххеххехехе

pepelashka's picture

[quote]

A да му купеше Nokia 8890 ? :P

хеххеххехехе [/quote]

глеј сеа MIG-29
... требаше нешто интересно, креативно, да се предложи, а не практичен поклон? Во таков случај Digital camera? :)

MIG-29's picture

[quote][quote]

A да му купеше Nokia 8890 ? :P

хеххеххехехе [/quote]

глеј сеа MIG-29
... требаше нешто интересно, креативно, да се предложи, а не практичен поклон? Во таков случај Digital camera? :) [/quote]

Хмммм :-)
U naughty nasty girl !!! :-))))))

starfish's picture

Јас добив тениски рекет и ... екстра црвен долен веш со подвезици (за неа) .... рекетот фаќа прашина а подвезиците се поткинаа ...

nijagara's picture

ljubovta na mojot zivot denes go usrekiv so toa sto poslusav edna diskutantka a toj bese tВрзи си црвена машничка околу половината или на некој друг дел од телото,
про депилирање на интимни делови остави фризура во форма на срце
Биди првата што му го честита роденденот,значи уште вечерта после 24 часот седни го во кола/таху,врзи му ги очите и однеси го во собата што претходно си ја резервирала (стан нечиј празен,викендица,кука на дедо/баба празна импровизирај снајди се)Таму пожелно е да имаш подгодтвено атмосфера(свеќи,миризливи стапчиња,уље за тело и слични реквизити и помагала зависно од вашата фантазија и желба за експериментирање и внесување на новитети во играта)
Внеси го внатре,остави го си превезот на очи,запали свеќите и почни полека да го ослободуваш од гардеробата да не се стега типот
Имаш сеа различни типови на увертира избери да не те учам се
Кога ќе дојдете до делот со машната шепни му „ова е мојот подарок за тебе,што и да купам е премалку,решив да ти се подарам себеси“
Завесата се спушта,се слушаат тивки возбудени гласчиња во позадина и мирис на задоволство...
Се надевам ти помогнав или подтикнав на нешто во овој контекст
ке го изненадиш се надевам
Материјалните нешта немаат некое значење колку и да се трајни и непотрошливи,спомените се оние што остануваат да те голицкаат во ноќите кога си сам,направи да те памти вечно ако мислиш дека вреди,ќе имате обострано задоволство и незаборавна вечер

MIG-29's picture

[quote]ljubovta na mojot zivot denes go usrekiv so toa sto poslusav edna diskutantka a toj bese tВрзи си црвена машничка околу половината или на некој друг дел од телото,
про депилирање на интимни делови остави фризура во форма на срце
Биди првата што му го честита роденденот,значи уште вечерта после 24 часот седни го во кола/таху,врзи му ги очите и однеси го во собата што претходно си ја резервирала (стан нечиј празен,викендица,кука на дедо/баба празна импровизирај снајди се)Таму пожелно е да имаш подгодтвено атмосфера(свеќи,миризливи стапчиња,уље за тело и слични реквизити и помагала зависно од вашата фантазија и желба за експериментирање и внесување на новитети во играта)
Внеси го внатре,остави го си превезот на очи,запали свеќите и почни полека да го ослободуваш од гардеробата да не се стега типот
Имаш сеа различни типови на увертира избери да не те учам се
Кога ќе дојдете до делот со машната шепни му „ова е мојот подарок за тебе,што и да купам е премалку,решив да ти се подарам себеси“
Завесата се спушта,се слушаат тивки возбудени гласчиња во позадина и мирис на задоволство...
Се надевам ти помогнав или подтикнав на нешто во овој контекст
ке го изненадиш се надевам
Материјалните нешта немаат некое значење колку и да се трајни и непотрошливи,спомените се оние што остануваат да те голицкаат во ноќите кога си сам,направи да те памти вечно ако мислиш дека вреди,ќе имате обострано задоволство и незаборавна вечер

[/quote]

Ej девојко,
мене ми е задутре роденден :D
hehehe

pepelashka's picture

[quote]
Ej девојко,
мене ми е задутре роденден :D
hehehe [/quote]

зезаш или стварно? :)
кумата ќе се покаже :D

MIG-29's picture

[quote][quote]
Ej девојко,
мене ми е задутре роденден :D
hehehe [/quote]

зезаш или стварно? :)
кумата ќе се покаже :D [/quote]

Стварно :)
Aх кумо кумо , твоето кондурче е кај мене :P

pepelashka's picture

[quote]
Стварно :)
Aх кумо кумо , твоето кондурче е кај мене :P [/quote]

ај сеа кума :) цк! кондурчињата ми се на број мене :)

Најубав поколн е нејзиното/неговото присуство, нели? :)

SoNjiCka's picture

NIJAGARA кажи бре како помина,каде бевте,што,како,зашто да биде по интересно.Иначе мило ми е што си ме послушала,се надевам беше добро
За совети од сличен калибар обратете се прајват :)))

bluedressed's picture

[quote]
::: Покони му љубов. Сакај му ги маните.

::: Поклони му време. Биди со него за него.
[/quote]

I love this one....mnogu ubavo kazano :heartpump:

nijagara's picture

sonjicka kaj nego u stan bevme sami potpuno i mnoguuu ubavo si pominavme se iznenadi koga me vide deka ispod \"{mantilot bev gola ko od mama rodena :))) ne sum go ostavila ni da zdivne naredniot den na rabota se go bolelo :))) ne mozel daraboti :)))

nijagara's picture

epten jak poklon bas mi se sviga

zborliv's picture

[quote]
Најубав поколн е нејзиното/неговото присуство, нели? :) [/quote]

I like this Pepelashka ;)

zborliv's picture

[quote]Kazhete mi predlog za rodendenski podarok? Sakam neshto interesno za mojot dechko, da go iznenadam, izraduvam, neshto nezboravno, a? :D

Idei? .... [/quote]

Nishto nikakov poklon, tvoeto prisustvo bejbe za nego e najgolemiot poklon ;)

Negoooo .... kaj si da ni kazesh kako beshe rodendenot so tipov? :D

wildrose_sk's picture

Ej luge izvinete ako vi se mesam u semata ama posto se spomnuva rodenden,bi sakala da vi kazam deka na LEYLA i e rodenden vo nedela,pa ima li sansi nekoj da napravi nesto so nekoj random batka na bagrava nesto kao cestitka vo toj stil????

HuG0's picture

Jas ke probam da napravam nesto za nejziniot rodenden :))))))))))))))))))))))))

nijagara's picture

mozebi e malku rano nio, leyla sreken rodenden i site zelbi koi ne ti se ispolnile asakas neka ti se ispolnat

Ferrari's picture

[quote]Kazhete mi predlog za rodendenski podarok? Sakam neshto interesno za mojot dechko, da go iznenadam, izraduvam, neshto nezboravno, a? :D

Idei? .... [/quote]kupimu vibrator ;-) :D